W piątek zbierze się RBN. Wiceszef KPRP: trzeba porozmawiać z całą klasą polityczną

Na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda będzie chciał podzielić się informacjami związanymi ze swoją ofensywą dyplomatyczną z ostatnich dni i opowiedzieć o przebiegu rozmów w Warszawie - z prezydentem Joe Bidenem i na szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki - powiedział w Programie 1 Polskiego Rada zastępca szefa KPRP Piotr Ćwik.

2023-02-23, 10:25

W piątek zbierze się RBN. Wiceszef KPRP: trzeba porozmawiać z całą klasą polityczną
Dziś Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Małgorzata Paprocka wskazała tematy, jakie poruszy prezydent. Foto: ysuel/ Shurtterstock

- Trzeba porozmawiać z całą klasą polityczną w Polsce, pan prezydent powtarza wyraźnie od samego początku wojny na Ukrainie: w tej sprawie musimy mówić jednym głosem, trzeba zjednoczonego, mocnego głosu ze strony rządzących, opozycji. I do tego pan prezydent zachęca - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik, pytany o piątkowe posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Dialog prezydenta z liderami opozycji

Jak dodał, Andrzej Duda "będzie chciał się podzielić informacjami związanymi ze swoją ofensywą dyplomatyczną (przed przylotem Joe Bidena do Polski - red.) z ostatnich dni, ale też opowiedzieć o przebiegu rozmów, które działy się w Warszawie, z prezydentem Joe Bidenem i na szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki oraz o przygotowaniach do szczytu NATO w Wilnie - wskazał gość "Sygnałów dnia".

- Pan prezydent chciałby też wysłuchać opinii, które się pojawią ze strony liderów opozycji - zaznaczył.

Przypomniał, że Rada Bezpieczeństwa, spotkanie w formule niejawnej, zostało zaplanowane na piątek, na godz. 12.00.

REKLAMA

Spotkania z prezydentem USA i liderami B9

W środę prezydent USA Joe Biden zakończył wizytę w Polsce; we wtorek spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, wygłosił też przemówienie do narodu polskiego, a w środę wziął udział w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki, czyli państw wschodniej flanki NATO: Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta RP w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. W jej skład wchodzą: marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szef MON, szef MSWiA, szef MSZ, minister koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań posiadających klub parlamentarny lub poselski (lub przewodniczący tych klubów), szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Posiedzenia Rady zwołuje prezydent, określając jednocześnie ich tematykę.

Czytaj także:

Jedynka, PAP/  mbl

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej